pies u fryzjera

Wizyta u psiego fryzjera – konieczność czy fanaberia?

Posiadanie zwierzęcia wymaga wiedzy i zaangażowania. Spełnienie wszystkich pojawiających się potrzeb jest szczególnie trudne, gdy nasz pupil to przedstawiciel wymagającej rasy, dla której odpowiednie pożywienie i ruch to nie wszystko. W większości przypadków duże znaczenie odgrywają zabiegi pielęgnacyjne, które z jednej strony zapewniają piękny, efektowny wygląd, a z drugiej stanowią gwarancję zdrowia i dobrego samopoczucia. Niestety, wiele osób wciąż uważa, że wizyta u psiego fryzjera jest fanaberią, a nie koniecznością. Jaka jednak jest prawda? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Kiedy pies wymaga strzyżenia?

Wizyta u psiego fryzjera jest nie tylko wskazana, ale wręcz konieczna, gdy posiadamy psa należącego do rasy: yorkshire terrier, shih-tzu, maltańczyk, pudel, papillon, hawańczyk, bolończyk, sznaucery, szpice, husky, spaniele, owczarek niemiecki, polski owczarek nizinny, akita, berneńczyk, bernardyn, owczarek francuski briard, owczarek collie, wszelkie kundelki długowłose lub szorstkowłose. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że zwierzaki należące do wymienionych wyżej grup posiadają wymagającą sierść, która bez odpowiedniej opieki staje się przeszkodą w codziennym funkcjonowaniu. Dodatkowo, dbanie o regularną pielęgnację sprawia, że nasz piękny, wyróżniający się ciekawym wyglądem pupil jeszcze bardziej zachwyca i cieszy. Możemy być także pewni, że zwierzak, o którego dbamy i któremu zapewniamy odpowiednie wsparcie, odwdzięczy nam się miłością i przywiązaniem.

Wizyta u psiego fryzjera – zalety

Czy to oznacza, że wizyta u psiego fryzjera jest wskazana tylko i wyłącznie wtedy, gdy posiadamy psa rasowego? Oczywiście, że nie! Profesjonalne usługi są dedykowane dla każdego, kto chce zadbać o swojego podopiecznego i zapewnić mu piękny i zdrowy wygląd. Mogą z nich skorzystać właściciele różnych zwierząt, także tych, które nie posiadają określonego pochodzenia. Co więcej, oferta nie jest skierowana jedynie do psów: zwierzaki, takie jak koty, czy mniejsze stworzenia domowe także wymagają uwagi i dbałości.

Warto podkreślić, że wizyta u psiego fryzjera ma wiele zalet. Przede wszystkim jest dopasowana do konkretnych potrzeb naszego zwierzaka i składa się z elementów, które w największym stopniu służą jego zdrowiu i szczęściu. Dlatego psy, które nie wymagają strzyżenia mogą skorzystać z dokładnej, specjalistycznej kapeli i innych zabiegów higienicznych, które zapewniają im dobre samopoczucie (podcinanie pazurków, profilaktyka skóry, czyszczenie uszu). Co ważne, profesjonalny psi fryzjer posiada narzędzia oraz wiedzę niezbędne do szybkiego, efektywnego, a jednocześnie delikatnego świadczenia swoich usług. Dzięki temu osiąga efekty, do których nie moglibyśmy dojść samodzielnie, posługując się domowymi sposobami.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.