Doświadczony groomer z Wieliczki – strzyżenie psów i kotów

Groomer zajmuje się nie tylko strzyżeniem psów. Specjalista ten oferuje rozmaite usługi z zakresu pielęgnacji sierści, uszu czy pazurków. Podczas tych zabiegów korzysta on – przez cały czas mając na uwadze bezpieczeństwo pacjenta – ze sprzętów dopasowanych do rozmiaru czy rasy pieska lub kotka. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości lub pytania związane z pielęgnacją swojego pupila, to można zasięgnąć rady nie tylko u lekarza weterynarii, ale także u doświadczonego groomera z Wieliczki. W naszym gabinecie pracuje specjalista, który dba o wygląd psów wszystkich ras oraz zwierzaków wystawowych. W zakres usług wchodzą:

  • strzyżenie,
  • rozczesywanie skołtunionej sierści,
  • trymowanie,
  • kąpiele (w tym kąpiele lecznicze),
  • strzyżenie higieniczne,
  • czyszczenie uszu,
  • obcinanie pazurków.

Świadczymy profesjonalne i kompleksowe usługi na najwyższym poziomie. Korzystamy wyłącznie z bezpiecznych i sterylnych narzędzi, dzięki czemu każdy pupil odwiedzający naszego doświadczonego groomera jest w dobrych rękach.

Psi fryzjer z powołaniem

Strzyżenie często jest bardzo stresujące dla zwierząt, zwłaszcza dla młodych psiaków. Dlatego, zanim przystąpimy do zabiegu, na początku – wspólnie z właścicielem czworonoga – oswajamy pacjenta z nowym miejscem, urządzeniami oraz groomerem. Przed wizytą u psiego fryzjera, podpowiadamy również, jakie ćwiczenia wykonywać z pupilem, aby zmniejszyć jego dyskomfort podczas przytrzymywania go czy dotykania wrażliwych miejsc.

W jaki sposób psi fryzjer skraca sierść czworonoga?

Strzyżenie poprzedza dokładna kąpiel i czyszczenie sierści za pomocą szamponu oraz odżywek. Następnie psi fryzjer suszy sierść, co ułatwia jej cięcie oraz pozwala obserwować efekty dalszej pracy. Dopiero gdy nie jest ona wilgotna, groomer może zacząć ją przycinać. Procedura zaczyna się od wybrania narzędzi dopasowanych do rodzaju, a także długości włosa. To bardzo ważne, ponieważ jego struktura jest inna u psów różnych ras.

Psi fryzjer, przycinając włosy, co kilka minut sprawdza ich długość (nie powinny mieć mniej niż 6 milimetrów). Odpowiednia objętość włosów chroni czworonoga przed promieniami słonecznymi.

Po strzyżeniu w naszym gabinecie Państwa pupil może liczyć na smaczną nagrodę.