psi fryzjer

Jakie zalety ma wizyta z psem u psiego groomera?

Dbałość o wygląd pupila jest ważna nie tylko ze względu na jego wygląd, ale także i zdrowie. Niewłaściwa pielęgnacja może prowadzić do podrażnień skóry, a zaniedbania w zakresie kąpieli, czesania lub strzyżenia sierści mogą zwiększać ryzyko występowania różnego rodzaju infekcji. Aby temu zapobiec, warto korzystać z usług groomera. Groomer to osoba, która specjalizuje się w pielęgnacji zwierząt domowych. Najczęściej kojarzona jest ze strzyżeniem psów, ale zakres oferowanych przez nią usług, jest o wiele szerszy.

Kiedy i dlaczego warto zabrać pupila do groomera?

Wizyty u groomera najczęściej motywuje się chęcią ostrzyżenia pupila. Okazuje się jednak, że groomer nie tylko strzyże, ale wykonuje również wiele innych usług, takich jak np.:

  • kąpanie,
  • rozczesywanie skołtunionej sierści,
  • trymowanie,
  • czyszczenie uszu,
  • obcinanie pazurków.

Na spotkanie z groomerem warto zabrać psa lub kota, niezależnie od jego rasy i tego, czy wymaga strzyżenia, czy też nie. Podczas takiej wizyty przede wszystkim można zasięgnąć porad w zakresie ogólnej pielęgnacji zwierząt. Groomer wyjaśni, jak dbać o sierść pupila oraz podpowie, jakich kosmetyków pielęgnacyjnych używać. W ten sposób właściciele psów i kotów mogą uzyskać cenne informacje dotyczące pielęgnacji zwierząt oraz upewnić się, czy ich dotychczasowe metody dbania o sierść pupili były poprawne. Taka wiedza ma szczególne znaczenie dla posiadaczy czworonogów biorących udział w wystawach i konkursach piękności, ale nie tylko.

Właściwa pielęgnacja zwierząt domowych ułatwia zachowanie porządku w domu i często eliminuje problem nadmiernego gubienia przez nie sierści. Należy też pamiętać o tym, że oprócz podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych groomer może też zaoferować zabiegi lecznicze, których celem jest np. poprawa kondycji skóry czy ogólnego stanu zdrowia czworonoga. Wśród usług oferowanych przez groomera można też znaleźć usuwanie insektów. Dzięki temu w bezpieczny i skuteczny sposób można pozbyć się nieproszonych gości z sierści i skóry pupila, chroniąc go przed roznoszonymi przez insekty chorobami.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.