groomer w pracy

Czym zajmuje się groomer?

Groomer zajmuje się nie tylko strzyżeniem psów, ale ogólną pielęgnacją zwierząt. Dba o idealny stan ich sierści, pazurów czy uszu. Wykonuje kompleksowe zabiegi zarówno w zakresie podstawowym, jak i w ramach przygotowania psów do wystaw.

Jakie usługi świadczy groomer?

Groomer to nie tylko psi fryzjer. To specjalista, który dba o wygląd psów wszystkich ras oraz zwierzaków wystawowych, wykonując rozmaite zabiegi. Oprócz czesania i strzyżenia wykonuje takie czynności jak m.in. rozczesywanie skołtunionej sierści (szczególnie u psów długowłosych), kąpiele (w tym kąpiele lecznicze) z zastosowaniem odpowiednich kosmetyków, trymowanie (usuwanie martwej sierści, szczególnie u zwierząt szorstkowłosych), strzyżenie higieniczne, czyszczenie uszu, obcinanie pazurów, mycie zębów, usuwanie insektów. Oprócz tego groomer specjalizuje się w przygotowywaniu psów do wystaw.

Podczas zabiegów groomer wykorzystuje wyłącznie wysokiej jakości kosmetyki do pielęgnacji, które są dobrane indywidualnie do potrzeb zwierzaka. Dba nie tylko o wygląd, ale i bezpieczeństwo pupila, dlatego też bardzo ważne są nie tylko jego umiejętności, ale i odpowiednie podejście do psiaka.

Pierwsza wizyta zwierzaka u groomera. O czym pamiętać?

Przede wszystkim nie należy obawiać się pierwszej wizyty u groomera, gdyż jest to specjalista odpowiednio przygotowany do pracy ze zwierzętami i doświadczony. Wskazane jest, aby przyzwyczajać pupila do zabiegów pielęgnacyjnych możliwie jak najwcześniej. Zachęcamy więc, aby na pierwszą wizytę w gabinecie umówić się już ze szczeniakiem.

Warto też przekazać groomerowi informacje o stanie zdrowia zwierzęcia, specyfice jego zachowania oraz konkretnych potrzebach z zakresu pielęgnacji.

Zapraszamy do skorzystania z usług groomera w naszym gabinecie.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.